Uudised
21.07 Ehitushinnaindeks II kvartalis tõusis
Jata soov

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

 
Kinnisvarauudised Ehitusuudised Rahandusuudised Majandusuudised Maakonnauudised
  Otsi uudist märksõna järgi Otsi uudist kuu järgi
Ehitushinnaindeks II kvartalis tõusis
21. juuli 2011
Statistikaamet
Ehitushinnaindeksi muutus oli 2011. aasta II kvartalis võrreldes I kvartaliga 1,5% ja võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 3,2%, teatab Statistikaamet.

Ehitushinnaindeksit mõjutas 2011. aasta II kvartalis võrreldes nii eelmise kvartali kui ka eelmise aasta sama kvartaliga peamiselt ehitusmaterjalide ja tööjõu kallinemine. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes tõusis ehitushinnaindeks kolmandat kvartalit järjest veidi kiirenevas tempos. I kvartalis oli aastakasv 1,5%, II kvartalis 3,2%.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli I kvartaliga võrreldes 1,6% ja võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 3,5%.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Loe täpsemalt edasi siit
Telli uudiste kokkuvõte e-postile: